جای خالی من
جای من خالیست.. جای من خیلی خالیست..فی مقعدصدق عند ملیک مقتدر..جای من اینجا خالیست، حیف! حیف که خالیست!
نويسندگان

باز آمد بوی ماه مهر

از وقتی که از مدرسه فارغ التحصیل (!) شدم این شعر هر سال اول مهر مدام توی ذهنم تکرار می شود. امروز با خواهر کوچکم رفتم مدرسه اش تا یک بزرگتر (!) همراهش باشد. حال و هوای عجیبی است.

همه در جنب و جوش اند. برای رفتن برای رسیدن برای آماده بودن سر کلاس های درس.اضطراب، شوق، هیجان، ترس، علاقه همه باهم آمیخته اند. امروز کلی یاد بچگی هایم کردم. یاد اول مهرهای زندگی ام که چه زود تمام شد. هر سال که می رفتیم یک پایه بالاتر رنگ مانتوهایمان عوض می شد و انگار که رنگ ها به ما شخصیت می دادند. هم دبستان هم دبیرستان.

خواهرم تمام لحظه هایی که با دوستانش در حال گپ و گفتگو بود را روزی به یاد خواهد آورد. شعر قیصر امین پور را که با تمام اول مهرهای عمرم عجین بود و تا همین اواخر نمی دانستم مال قیصر است. خدارحمتش کند مرد خوبی بود! برایش یک بار شعر خواندم و کلی زد تو حالم اما باز خدارحمتش کند!!!

حرف تو حرف آمد. امروز اول مهر ماه ١٣٨٩ است. زود می گذرد. زمان را می گویم. مثل باد سهمگینی که از جا تو را می کند. وقتی پاهایت زمین را حس می کند که خیلی دیر شده . باید همان طور روی هوا کارهای واجبت را بکنی. درس، ایمان، عبادت، ازدواج، تربیت فرزند، تحصیلات با عمل (اگر واقعا همچین چیزی وجود داشته باشد!) همه اینکارها را باید روی هوا بکنی چون وقتی زمین رسیدی وقتی است که دیگر باید با زمین خداحافظی کنی. به همین سادگی. به همین زودی!

یادش بخیر...

(پر کردن سه نقطه با خودتان. موضوع آزاد است!)

[ ۱۳۸٩/٧/۱ ] [ ۱٢:٠٠ ‎ب.ظ ] [ درویش ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

یک دانشجو.. یک فرزند...یک خواهر...یک همسر... یک فرزند آدم... (هنوز یک بنده خدا نشدم که به لیست بالا اضافه اش کنم!) اضافه می کنم: یک بنده خدا! به قول دوستی بنده خدا نباشم سر خر را به سمت کجا کج کنم؟! سر خر را کج می کنم سمت خودش. من همان اشرف مخلوقاتی هستم که آفریدی ام! مال بد بیخ ریش صاحبش! آدم کردنش هم با خودت
موضوعات وب
 
صفحات اختصاصی
امکانات وب